KONST / Litografier / Färglitografi 7437010
*
nr 743 7010
Roj Friberg
(f. 1934), Sverige
Färglitografi , Roj Friberg (f. 1934), "Kulturskymning", 40/50, motivets mått: 53 x 57
Roj Friberg, född 1934 i Uddevalla, svensk målare, tecknare, skulptör och grafiker.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 19:50:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/2 10:43:23
1
800 kr
27/2 18:14:08
2
900 kr
27/2 18:18:18
1
1.000 kr
27/2 19:17:10
3
1.000 kr
27/2 19:17:57
3
1.100 kr
27/2 19:21:28
1
1.300 kr
27/2 19:30:11
3
1.300 kr
27/2 19:30:55
3
1.400 kr
27/2 19:32:09
1
1.500 kr
27/2 19:33:07
3
1.700 kr
27/2 19:36:35
1
1.700 kr
27/2 19:37:04
1
1.800 kr
27/2 19:40:58
3
1.900 kr
27/2 19:41:41
1
2.000 kr
27/2 19:42:28
1
Vinnande bud
27/2 19:45:45
3
2.100 kr
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Roj Friberg
Roj Friberg, född 1934 i Uddevalla, svensk målare, tecknare, skulptör och grafiker.
Läs mer om Roj Friberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad roj friberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:35
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:28
-
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:01
*
Roj Friberg
Roj Friberg, född 1934 i Uddevalla, svensk målare, tecknare, skulptör och grafiker.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Roj Friberg
nr 743 7010
Roj Friberg
(f. 1934), Sverige
Färglitografi , Roj Friberg (f. 1934), "Kulturskymning", 40/50, motivets mått: 53 x 57
Roj Friberg, född 1934 i Uddevalla, svensk målare, tecknare, skulptör och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 2.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/2 10:43:23 | 1 | 800 kr |
27/2 18:14:08 | 2 | 900 kr |
27/2 18:18:18 | 1 | 1.000 kr |
27/2 19:17:10 | 3 | 1.000 kr |
27/2 19:17:57 | 3 | 1.100 kr |
27/2 19:21:28 | 1 | 1.300 kr |
27/2 19:30:11 | 3 | 1.300 kr |
27/2 19:30:55 | 3 | 1.400 kr |
27/2 19:32:09 | 1 | 1.500 kr |
27/2 19:33:07 | 3 | 1.700 kr |
27/2 19:36:35 | 1 | 1.700 kr |
27/2 19:37:04 | 1 | 1.800 kr |
27/2 19:40:58 | 3 | 1.900 kr |
27/2 19:41:41 | 1 | 2.000 kr |
27/2 19:42:28 | 1 | Vinnande bud |
27/2 19:45:45 | 3 | 2.100 kr |
- Tema
27 feb
Grafik
PÃ¥ tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Roj Friberg
Roj Friberg, född 1934 i Uddevalla, svensk mÃ¥lare, tecknare, skulptör och grafiker.Läs mer om Roj Friberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad roj friberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:35 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:28 -
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:01